България с втора драматична загуба в Лига на нациите

Волейболистите на България загубиха от Германия с 2:3 (20:25; 25:22; 16:25; 25:20 10:15) във втория си мач от Лигата на нациите.

Двубоят бе част от първата седмица на турнира, която за България се провежда в канадската столица Отава и нейната "TD Place Arena".

В първия двубой "лъвовете" загубиха с 1:3 от Сърбия.

Утре България излиза от 23, 30 часа срещу световния шампион Полша.

Волейболистите на Германия поведоха със 7:3 след мощна атака на Линус Вебер. Мощният начален удар на Бундестима осигуриха преднина от 5 точки при техническото прекъсване - 12:7. При 12:17 Николай Желязков взе прекъсване за България. Националите намалиха до 20:22 и Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Ян Цимерман и съотборниците му затвориха спокойно първата част с 25:20.

Българските състезатели стартираха мощно във втората част и поведоха със 7:3 след атака на Радослав Парапунов. Българите дръпнаха с 11:6. Радослав Парапунов отигра в атака и България поведе с 12:9 при техническото прекъсване. Линус Вебер би сервис в аут - 13:11. Двойна блокада на България срещу атака на Линус Вебер 14:11. Кристиан Фром изравни при 14:14. Пайп на Александър Николов изведе България пак напред - 15:14. Двоен блок на Алекс Грозданов и Александър Николов - 18:16. мощен пайп на Мартин Атанасов и България дръпна с 19:16. Кристиан Фром атакува мощно и Германия поведе с 22:21. Мартин Атанасов успя да изравни след контраатака - 22:22. Ян Цимерман докосна мрежата и България поведе с 23:22. Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Единичен блок на Алекс Грозданов срещу атака на Тобиас Крик и геймбол при 24:22. Мартин Атанасов атакува мощно по диагонала от зона 4 и националите спечелиха втората част с 25:22.

Германците дръпнаха с 4:0, след като блокада спря атака на Мартин Атанасов. Александър Николов намали до 3:5. Успешна атака на Моритц Райхерт и Германия поведе с 5 точки при 14:9. Бундестимът дръпна с 18:10 след грешка на Александър Николов. Денис Карягин замени Радослав Парапунов, а националите намалиха до 13:19. Пайп на Кристиан Фром и 20:13 за Германия. Блокаут на Линус Вебер донесе успеха на Бундестима в 3-ата част с 25:16.

Пайп на Денис Карягин изведе България напред с 2:1 в 4-ия гейм. Мартин Атанасов атакува по правата за 3:2. Блокада на Георги Сеганов срещу атака на Моритц Райхерт - 5:4. Александър Николов атакува мощно за 9:7. Двойна българска блокада спря атака на Линус Вебер и България поведе с 12:9 при техническото прекъсване. Денис Карягин атакува мощно от зона 2 за 13:10. Георги Сеганов пусна технично - 14:11. Грешка на Лукас Маазе даде преднина на България от 5 точки при 16:11. Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Блокаут на Алекс Николов - 17:11. Георги Сеганов атакува втора топка за 18:11. Мощна атака на Алекс Николов от зона 4 по диагонала - 19:13. Нова атака на Алекс Николов и 20:13. Нова силова атака на Алекс Николов и 21:14. Николай Колев атакува в центъра за 22:15. Мартин Атанасов игра по блокадата за геймбол 24:17. Мартин Атанасов атакува чисто по диагонала от зона 4 и България спечели 4-ата част с 25:20.

Успешна атака на Николай Колев и двойна блокада на България - 2:0. Ас на Лукас Маазе и 2:2. Алекс Грозданов атакува в центъра за 5:5. Алекс Николов атакува успешно за 7:7. Линус Вебер атакува успешно срещу троен блок и 9:7 за Германия. Николай Желязков взе прекъсване за България. Двоен блок спря атака на Алекс Николов - 8:11. Блокаут на Алекс Николов - 10:12. Мигновена атака на Алекс Николов, но аут и 10:13. Мартин Атанасов атакува в аут и Германия стигна до мачбол при 14:10. Ас на Кристиан Фром донесе успеха на Бундестима в тайбрека с 15:10 и 3:2 гейма в мача.

19-годишният Александър Николов стана най-резултатен за България с 23 точки (1 ас, 2 блока). Мартин Атанасов добави още 17 точки (1 ас, 3 блока). Алекс Грозданов се отличи с 8 точки (3 блока).

За Германия над всички бе капитанът Кристиан Фром, който заби 21 точки (2 аса, 2 блока). центърът Тобиас Крик добави 17 точки (1 ас, 5 блока). Диагоналът Линус Вебер се отчете с 16 точки (2 аса, 1 блок), а Маритц Райхерт записа 14 точки (1 блок).

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3 (20:25, 25:22, 16:25, 25:23, 10:15)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 4, Радослав Парапунов 6, Александър Николов 23, Мартин Атанасов 17, Алекс Грозданов 8, Светослав Гоцев 1 - Мартин Иванов-либеро (Николай Колев 5, Денис Карягин 5, Светослав Иванов 1, Добромир Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ГЕРМАНИЯ: Ян Цимерман 1, Линус Вебер 16, Моритц Райхерт 14, Кристиан Фром 21, Лукаш Маазе 10, тобиас Крик 17 - Юлиан Ценгер-либеро (Йоханел Тиле, Тобиас Бранд)
Старши треньор: МИХАЛ ВИНЯРСКИ.